Săptămâna a treia a Team of the Week a adus revenirea în prim-plan a unor jucători de la care nu mai existau mari speranțe de a fi încă World Class: Lukaku, Aubameyang sau chiar Raheem Sterling au avut performanțe remarcabile care le-au asigurat locul în echipa lansată de EA Sports pe 11 octombrie.

Lista celor 18 de jucători din TOTW 2

Primul XI:

• Federico Valverde – cel mai bun din acest TOTW este mijlocașul celor de la Real Madrid, acesta a dat 2 assist-uri în victoria contra Osasuna cu scorul de 4-0 (07/10).
    Nota conform SofaScore.com – 9.4
  • Sergej Milinković-Savić – noul transfer al celor de la Al-Hilal a marcat 2 goluri în victoria 0-3 cu cei de la Al Akhdood (07/10).
    Nota conform SofaScore.com – 9.9
  • Kingsley Coman – atacantul francez a marcat 2 goluri în meciul câștigat de Bayern, aceștia au învins formația Freiburg cu scorul de 3-0 (08/10).
  • Romelu Lukaku – belgianul are un început de sezon foarte bun la AS Roma, astfel acesta a marcat 2 goluri în victoria contra celor de la Cagliari cu scorul de 4-1 (08/10).
    Nota conform SofaScore.com – 8.3
  • Pierre-Emerick Aubameyang – gabonezul a reușit să marcheze un gol și să ofere o pasă de gol în meciul cu Le Havre, astfel el a primit cardul Feature TOTW (08/10).
    Nota conform SofaScore.com – 8.6
  • Raheem Sterling – atacantul englez a reușit pentru Chelsea un meci fenomental, chiar dacă a marcat doar un gol, acesta a participat foarte mult în victoria 4-1 împotriva celor de la Burnley (07/10).
    Nota conform SofaScore.com – 8.4
  • Cristian Romero – chiar dacă Micky van de Ven a marcat unicul gol în ultimele minute pentru a aduce victoria celor de la Tottenham, TOTW a primit colegul său, care din pacăte nu a marcat niciun gol, dar a fost un jucător cheie pentru defensiva lui Ange Postecoglou (07/10).
    Nota conform Flashscore.com – 8.0
  • Olivier Giroud – aici avem un caz special, cel mai bun marcator al naționalei Franței a fost introdus pe teren în minutul 66’, dar în minutul 90+8 portarul Mike Maignan a primit roșu, astfel neavând nicio schimbare disponibilă, în poarta celor de la AC Milan a intrat chiar Giroud; acesta a salvat poarta într-un moment important și astfel a primit TOTW pe poziția de Goalkeeper (07/10).
    Nota conform SofaScore – 6.6
  • James Tavernier – căpitanul celor de la Rangers a marcat 2 goluri în victoria contra celor de la St. Mirren (08/10).
    Nota conform SofaScore – 9.5
  • Scott McTominay – introdus în minutul 87’ când Manchester United pierdea cu scorul de 0-1 cu Brentford, mijlocașul scoțian a reușit să marcheze un gol care a fost anulat din cauza offside-ului și după a făcut o minune, timp de 4 minute, 90+3 respectiv 90+7 a marcat 2 goluri și a întors soarta meciului, câștigând astfel meciul pentru Manchester United, cu siguranța eroul meciului și un meci de neuitat pentru McTominay (07/10).
    Nota conform SofaScore.com – 8.9
  • Leicy Santos – una din cele 2 femei din acest TOTW este mijlocașul celor de la Atletico Madrid, aceasta a marcat 2 goluri în victoria cu scorul de 2-1 împotriva celor de la Sevilla (07/10).